Interiérové dvere z masívu

Predchádzajúci článok: Pracovné príležitosti Spiš a Liptov

Chystáte sa na rekonštrukciu svojho príbytku, alebo ste práve pred dokončením nového domu a rozhodujete sa aké dvere osadiť do prechodov medzi jednotlivé miestnosti? Možno práve vám pomôžeme v tomto článku.

Prírodný “look“ pre útulný domov

Masív, drevený masív, je veľmi hodnotný konštrukčný materiál na výrobu interiérových dverí. Sú to drevené dosky, ktoré sa získavajú rezaním kmeňa stromov. Stolári najčastejšie užívajú dosky a zlepené rezivo. Drevo ponúka rôzne farebné odtiene a kvalitné povrchy. Môžete si vybrať tiež zo širokej ponuky kresieb dreva.

A aká je hlavná prednosť dvier z masívu?

Predovšetkým kvalita, ktorá s prírodnou krásou žije už stáročia v symbióze. Dvere z masívu nevyvoláva nežiaduce zdravotné ťažkosti, narozdiel od lacných náhradiek dreva, ako sú napríklad lamino a drevotrieska. Lacnej náhradky často uvoľňujú nežiaduce karcinogény a mutagény. Bolo by klamstvom tvrdiť, že ľudstvo používa drevo v interiéroch už po generácie lebo lepenky neboli v móde. Práve nábytok a dvere z masívu disponuje kvalitou overenou už po stáročia. Nezávadnosť je zvýšená použitím ekologických lakov a včelích voskov pre povrchovú úpravu. Nábytok z masívu je vhodný tiež pre alergikov aj deti a všade tam, kde je zvýšená potreba nezávadnosti interiérov.

Vplyv na klímu a zdravie

Niet pochýb, že drevo vnáša do domu aj teplo a vplýva na našu náladu. Nie je to len fráza, ktorou sa kde – kto oháňa. Drevo môže mať pozitívny vplyv na mikroklímu v interiéri. Jeden centimeter kubický dreva môže pri teplote 20 ° C absorbovať a uvoľňovať 25 mg vody pri zmene svojej vlhkosti od 7 do 13%. Drevo sa tak stáva do istej miery regulátorom nesúvislej stave vlhkosti v interiéri. Zmeny na drevenom nábytku ľuďom často napovedajú, že v ich domácnosti nie je niečo v poriadku. Ak hľadáte zdravotne nezávadný, čisto prírodný a teda aj ekologický výrobok, potom nie je iná voľba ako masív. Zariadiť interiér svojho príbytku nábytkom a dverami z masívu je najlepší spôsob, ako si nasťahovať zdravie a prírodu domov.

Čím staršie, tým lepšie!

Dvere z dreveného masívu sa vyznačujú svojou dlhovekosťou. Pre drevo platí: „Čím staršie, tým lepšie!“. Výrobky z dreva totiž postupom času pracujú a získavajú krásne prírodné odtiene. Dofarbujú sa pôsobením UV lúčov. Borovica získava farbu v červených odtieňoch a smrek dochádza až k šedivým tónom.
 

Článok pre nás vypracoval
Štefan Kendra, majiteľ spoločnosti Dvere KENDRA - stolárstvo (interiérové dvere)
 

Vyrobené a spravované web stránky našou spoločnosťou.

WWW - NOVIDEA, s.r.o , POPRAD  

JN Optik Poprad a Svit 

KP shop s.r.o. 

Web stránka predajne SORA ELEKTRO GELNICA 

Peter Srnka - Elektro - Služba Hlohovec 

Stolárstvo Štefan Kendra 

GeoparkGanovce.sk 

<<
>>

EKOBIT consulting, s.r.o.

Veterná 430/14
058 01 Gánovce - Filice
 

Telefón:
+421 905 292 410